Tu jesteś: Strona Główna Tworzenie stron internetowych Czego potrzebujesz ?

Co jest potrzebne, żeby mieć stronę internetową ?

Domena internetowa - jest to unikalna nazwa, pod którą strona będzie występowała w internecie (nazwą domenową tej strony jest gbcomp.pl).
Przykładowa domena internetowa.Najczęściej domena jest nierozerwalnie związana z nazwą firmy lub marką produktu firmy, ale może być dowolnym wybranym słowem (wykluczone są oczywiście wyrazy i zwroty obraźliwe, rasistowskie itp.).
Rejestracja i utrzymanie domeny jest płatne. Obecnie koszt roczny utrzymania domeny z końcówką .pl, to około 80 - 120 złotych, zależnie od rejestratora. Można oczywiście skorzystać z domen lub subdomen bezpłatnych, ale ze względu na prestiż firmy i pozycjonowanie w wyszukiwarkach takie rozwiązanie jest wysoce niezalecane.
Serwer
Konto hostingowe
- miejsce na
serwerze www
potrzebne do umieszczenia wszystkich plików strony internetowej niezbędnych do poprawnego jej wyświetlania. Możliwe jest postawienie serwera www w Państwa firmie, ale jest to bardzo rzadko praktykowane rozwiązanie ze względu na to, że koszt utworzenia, administracji i nadzoru nad serwerem jest wielokrotnie wyższy niż wykupienie konta hostingowego u zewnętrznego dostawcy. Firmy hostingowe posiadają rozbudowaną infrastrukturę swoich
Data Center
. Koszt utrzymania konta hostingowego zależy przede wszystkim od rodzaju strony internetowej, która ma się tam znajdować. Konto hostingowe dla strony-wizytówki można wykupić za około 100 złotych rocznie, ale dla bardziej rozbudowanych serwisów internetowych koszt może sięgnąć 1000 złotych miesięcznie.

Przykładowa strona internetowa.
Projekt i wykonanie strony internetowej
- zaprojektowanie i wykonanie szaty graficznej strony, dobranie odpowiedniej technologii wykonania (html, xhtml, Flash, PHP, MySQL, CSS) strony, umieszczenie plików strony na serwerze hostingowym, uzupełnienie treści strony.
Podejmując współpracę z naszą firmą w zakresie wykonania strony internetowej otrzymujecie Państwo wsparcie techniczne od samego początku procesu tworzenia. Nasi pracownicy pomogą wybrać dostawcę hostingu, zarejestrować domenę internetową, utworzą niezbędne skrzynki pocztowe oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Kontakt

GB Comp
Serwis komputerów
Usługi informatyczne

ul. Rozłogi 14
01-310 Warszawa
Pon.-Pt. 1000-1700
W pozostałych godzinach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Tel. 22 250 14 66
Tel. 513 00 84 85

E-MAIL - napisz
Strona zaktualizowana:
24 lipiec 2013,
o godzinie: 15:51
Kopiowanie treści w części lub całości bez zgody właściciela witryny jest surowo zabronione. W celu wykorzystania zamieszczonych treści skontaktuj się z właścicielem strony.

GB Comp Computers & Networks - KOMPLEKSOWE USŁUGI INFORMATYCZNE DLA FIRM I OSÓB PRYWATNYCH
SERWIS KOMPUTERÓW | NAPRAWA LAPTOPÓW | PROJEKTOWANIE STRON WWW | MONITORING PRZEMYSŁOWY I DYSKRETNY
ul. Rozłogi 14 - Warszawa - Bemowo - Jelonki