Tu jesteś: Strona Główna Tworzenie stron internetowych Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie strony internetowej

Pozycjonowanie strony internetowejWyszukiwarki internetowe (np. Google), to strony internetowe oparte na mechanizmach, które za pomocą swoich robotów przemierzają Internet w poszukiwaniu stron www i kolekcjonują znalezione zasoby układając z nich mapę Internetu. Algorytmy, którymi posługują się roboty wyszukiwarek są cały czas udoskonalane po to, żeby osoba wpisująca jakieś słowo lub frazę w oknie wyszukiwarki otrzymywała zawsze jak najbardziej trafne wyniki (linki do stron www). Niestety jeśli strona nie jest zgłoszona do indeksu wyszukiwarki i nie prowadzą do niej linki z innych stron, to robot nie ma szans trafić na tę stronę.
Dlatego bardzo ważnym elementem budowy strony internetowej jest jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach i katalogach.

Po opublikowaniu Państwa strony zgłaszamy ją do wiodących wyszukiwarek i katalogów i wstępnie pozycjonujemy po określonych przez Państwa frazach. Już na początku pracy nad stroną powinniście się Państwo zastanowić po jakich wyrażeniach potencjalny Klient może szukać produktu lub usługi Waszej firmy.
Pozycjonowanie strony internetowej jest najdłuższym i najbardziej pracochłonnym etapem w tworzeniu i tak naprawdę ten etap nie kończy się nigdy. W trakcie istnienia strony w Internecie należy cały czas dbać o to, by utrzymywała się ona wysoko w wynikach wyszukiwania.
Jest to proces rozłożony w długim przedziale czasu i zaniedbanie go prowadzi do spadku w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie przekłada się na mniejszą liczbę odwiedzających.
Istnieją techniki oszukiwania robotów wyszukiwarek, które skutkują w krótkim czasie bardzo szybkim skokiem strony na wysokie miejsca, ale jest to proces krótkotrwały i przynoszący więcej szkody niż pożytku.
Wypozycjonowana strona w ten sposób znajduje się na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania przez kilka tygodni, a potem jej pozycja gwałtownie spada, a w przypadku szczególnie "agresywnego" pozycjonowania możliwe jest również usunięcie takiej witryny z indeksu wyszukiwarki i czasowe zablokowanie jej w wyszukiwarce.

Wstępne pozycjonowanie strony przez nas odbywa się od samego początku tworzenia strony poprzez właściwe umieszczenie w kodzie wybranych przez Państwa słów i fraz kluczowych, odpowiednie opisanie wszystkich znajdujących się na stronie linków i grafik.
Ze względu na późniejsze pozycjonowanie bardzo ważne jest zawarcie w tekstach poszczególnych podstron fraz, po których strona będzie pozycjonowana. Nie należy jednak przesadzać z ilością użytych fraz na jednej podstronie, ponieważ może to być uznane przez roboty wyszukiwarek jako celowe podnoszenie jakości danej frazy i przynieść zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego.

Jeśli w okresie 4-8 tygodni od dnia opublikowania strony w Internecie jej pozycja w wyszukiwarkach jest niezadowalająca (np. wybrane przez Państwa słowa i frazy kluczowe są bardzo popularne i dlatego strona jest na dalekiej pozycji w wyszukiwarce), to niezbędnym stanie się płatne pozycjonowanie.
Znajdą Państwo na pewno w Internecie wiele firm, które gwarantują szybką promocję strony i wysoki wynik w wyszukiwarkach. Niestety trzeba bardzo uważać na tego typu oferty (oczywiście nie wszystkie są oszukańcze), ponieważ może to być sposób agresywnego pozycjonowania wskazany powyżej i strona owszem będzie wysoko w wynikach, co Państwa zachwyci i chętnie zapłacicie za tę usługę. Niestety po kilku tygodniach okaże się, że strona gwałtownie spada, a faktura za pozycjonowanie (nie są to małe kwoty) jest już zapłacona.
Drugim niebezpieczeństwem przy usługach pozycjonowania jest trafienie na firmę, która opiera pozycjonowanie strony wyłącznie na linkach sponsorowanych Google AdWords. Jest to płatna usługa Google, która polega na przedpłatowym systemie promocji strony. Link do strony wyświetla się (ustala się wiele kryteriów wyświetlania) na pierwszych trzech wyróżnionych pozycjach lub z prawej strony wyników wyszukiwania.
Pozycjonowanie oparte na linkach sponsorowanych daje bardzo dobre rezultaty (czym więcej się płaci za słowo kluczowe, tym więcej razy się wyświetla link do strony przy wyszukiwaniu danego słowa), ale tylko wtedy, kiedy się uzupełnia stan konta o odpowiednie kwoty.
Niektóre firmy żerują na nieświadomości zamawiających pozycjonowanie i wykupują (za pieniądze Klienta) linki sponsorowane doliczając sobie oczywiście prowizję i nic poza tym nie robią, a Klient jest zadowolony, że link do strony pokazuje się zawsze na samej górze listy wyszukiwania przy zadanych frazach kluczowych.
Niestety Google AdWords nie wpływa znacząco na faktyczną pozycję strony w wynikach wyszukiwania i po rezygnacji z tego rodzaju promocji link do strony wraca na swoją poprzednią pozycję w wynikach wyszukiwania.

Oczywiście są firmy, które zajmują się rzetelnym pozycjonowaniem stron i współpraca z nimi przynosi wymierne efekty w postaci zwiększenia odwiedzin Państwa witryny internetowej.
Ze względu na to, że pozycjonowanie jest procesem długotrwałym i skomplikowanym warto podjąć współpracę ze sprawdzoną firmą, która zajmie się tym procesem na stałe. Są to oczywiście wyższe koszty utrzymania strony, ale w dłuższym okresie przynosi to wzrost oglądalności, a co za tym idzie dużo większą liczbę potencjalnych Klientów.

Kontakt

GB Comp
Serwis komputerów
Usługi informatyczne

ul. Rozłogi 14
01-310 Warszawa
Pon.-Pt. 1000-1700
W pozostałych godzinach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Tel. 22 250 14 66
Tel. 513 00 84 85

E-MAIL - napisz
Strona zaktualizowana:
24 lipiec 2013,
o godzinie: 15:51
Kopiowanie treści w części lub całości bez zgody właściciela witryny jest surowo zabronione. W celu wykorzystania zamieszczonych treści skontaktuj się z właścicielem strony.

GB Comp Computers & Networks - KOMPLEKSOWE USŁUGI INFORMATYCZNE DLA FIRM I OSÓB PRYWATNYCH
SERWIS KOMPUTERÓW | NAPRAWA LAPTOPÓW | PROJEKTOWANIE STRON WWW | MONITORING PRZEMYSŁOWY I DYSKRETNY
ul. Rozłogi 14 - Warszawa - Bemowo - Jelonki